A helyes bőrápolás
Amit a legfontosabb letisztázni: hogyha szép és egészséges bőrre vágyunk, akkor ezért nap, mint nap tennünk kell!
Hiába járunk el kozmetikába, ha otthon nem ápoljuk szakszerűen a bőrünket, akkor sem az esetleges zavaró bőrproblémától nem szabadulunk meg, sem a kozmetikában elért kezelési eredményeket nem tudjuk fenntartani!
A GIGI, mint professzionális kozmetikum, azért nem kapható sehol áruházban, vagy kiskereskedelmi üzletben, mert hatóanyag tartalma megköveteli a kozmetikus szakember tudását. Amennyiben a legjobbat szeretnénk bőrünknek, mindig kérjük ki kozmetikusunk tanácsát, mert ő az, aki alapos bőrdiagnosztika után a legmegfelelőbb, személyre szabott bőrápolási rutint tudja ajánlani nekünk!
Minden bőr más és más, teljesen egyedi, ami bevált a barátnőnknek, nem biztos, hogy jót tesz a mi bőrünknek is! A nem megfelelő kozmetikum többet árthat, mint használhat.
Hogyan történik a bőr diagnosztizálása?
A bőr állapot felmérését, mindig letisztított bőrön végzi a kozmetikus. Nagyítós lámpa alatt megnézi, megtapintja a bőrünk, megvizsgálja a bőr színét, a pórusok méretét, a tapintását, és a bőr rugalmasságát. Emellett számtalan kérdésre is választ kell adni, melyek az életmódunkra, táplálkozásunkra, egészségi állapotunkra, munkakörülményeinkre, eddigi bőrápolási rutinunkra vonatkoznak, ugyanis ezek mind befolyásolják bőrünk állapotát. Testi, lelki állapotunk, táplálkozásunk, életvitelünk nyomot hagy bőrünkön.
Az alapos bőrállapot felmérés után a szakember mindig megbeszéli páciensével, hogy milyen célokat szeretnének elérni, és ehhez milyen kezelést javasol a kozmetikában, valamint milyen termékeket kell otthon használnia. A szép bőr elérése tulajdonképpen egy jó csapatmunka a kozmetikus és a vendége között.
Amire bőrünknek mindennap szüksége van:
Az első és legfontosabb szabály, hogy a bőrünket minden nap reggel és este is alaposan tisztítsuk le!
Mindegy, hogy bőrünk, zsíros, száraz, normál, vagy érzékeny, erre feltétlenül szüksége van, méghozzá a megfelelő tisztító kozmetikummal, még véletlenül sem szappannal vagy tusfürdővel!
A GIGI letisztítói bőrsemleges pH-értékűek, nem szárítják, vagy irritálják a bőrt, ellenben eltávolítanak minden szennyeződést. Este a napközben bőrünkre került szennyeződéseket és a sminket kell eltávolítanunk, reggel pedig a szervezetünk éjszakai méregtelenítéséből adódó bőrünkre kiváló anyagokat.
Letisztítók és alkalmazásuk:
A GIGI letisztítói bőrsemleges pH-értékűek, nem szárítják, vagy irritálják a bőrt, ellenben jól felhabzó felületaktív anyagaiknak köszönhetően eltávolítanak minden szennyeződést. Este a napközben bőrünkre került szennyeződéseket és a sminket kell eltávolítanunk, reggel pedig a szervezetünk éjszakai méregtelenítéséből adódó bőrünkre kiváló anyagokat.
Amennyiben zsírosabb a bőre, használjon a letisztításához kozmetikai szappant (pl.: Solar Energy szappan nélküli szappant, Lipacid szappant, vagy Acnon arctisztító szappant) és kis körkefét! A körkefét mártsa vízbe, adagoljon rá a szappanból, majd körkörös mozdulatokkal az arcán habosítsa fel a terméket! A szappan maradékot bő vízzel öblítse le bőréről!
Szárazabb bőr esetén is szükség van az alapos letisztításra (pl.: Recovery tisztító zselét, Nutri-Peptide arctisztító zselét, E-vitamin vagy Ester C, City NAP szappant)! Vizes kézre adagoljon a termékből, alaposan dolgozza át vele bőrét, majd bő vízzel öblítse le!
Az első és legfontosabb szabály, hogy a bőrünket minden nap reggel és este is alaposan tisztítsuk le!
Mindegy, hogy bőrünk, zsíros, száraz, normál, vagy érzékeny, erre feltétlenül szüksége van, méghozzá a megfelelő tisztító kozmetikummal, még véletlenül sem szappannal vagy tusfürdővel!
Mindig használjon hidratálókrémet!
Bőrünk a különböző külső hatások (pl. hideg idő, erős szél, száraz levegő, borotválkozás, stb.) miatt sokat veszíthet nedvességtartalmából. Az öregedés többek között egy dehidratációs folyamat, a test víztartalmának csökkenésével jár, ami a sejtek zsugorodását, sorvadását vonja maga után.
A magas víztartalom teszi rugalmassá, és simává a fiatalok bőrét. A hidratálást végezzük reggel és este, a bőr letisztítása után! Amennyiben már érettebb a bőrünk, esetleg a vízhiány mellett már a zsírhiány is megjelent, estére válasszunk a nappali hidratálónk helyett egy erőteljesebb tápláló krémet!
A legkörültekintőbb ápolást keresők a krémek használata előtt szérumokkal is ápolják bőrüket, melyek koncentrált hatóanyagtartalmukkal intenzív ápolást és 12 órás hatóanyag felszabadulást biztosítanak a bőrnek.
De mire is jó a nappali és az éjszakai arckrém?
A krémnek az a szerepe, hogy hosszabb távon megtartsa a nedvességet a bőrünkben – mivel a bőr a párologtatással nemcsak nedvességet veszít, hanem egyéb, vízoldékony, és védő anyagokat is. A nedvesség megtartásával a bőr külső rétege puhább marad. A krém használattal, sokkal kisebb az esélye, hogy a bőr kiszáradjon, berepedezzen. Azért létezik külön nappali és az éjszakai krém, mert mindkettőnek más a szerepe.
A nappali krémeknek nemcsak kiszáradás ellen védő hatóanyagokat kell tartalmazniuk, hanem olyanokat is, melyek felveszik a harcot a napközben minket érő környezeti szennyeződések, mérgező anyagok ellen, manapság alap elvárás ezekkel kapcsolatban, hogy biztosítsanak védelmet a nap ártalmas sugarai, az UV sugárzással szemben. Az éjszakai krémek nem csak a bőr kiszáradását akadályozzák meg, hanem annak regenerálódását is elősegítik – ezekben olyan hatóanyagok is lehetnek, melyek még érzékenyek is a fényre. Nagyobb mennyiségben tartalmaznak olyan hatóanyagokat, mint például C vitamin, alfa-hidroxi sav, retinol. Az éjszakai krémek intenzíven hidratálnak, táplálnak a bőr bioritmusát követve. Nem célszerű tehát megcserélni a nappalra és éjjelre szánt krémek használatát, mert úgy nem fogják kifejteni hatásukat, illetve nem használjuk ki eléggé azokat.
Különbség állagban, konzisztenciában
Ahhoz, hogy a bőrünkön érezzük a nappali és éjszakai arckrém közötti különbséget, elegendő, ha mindkét változatból a kézfejünkre kenünk egy keveset. A különbség már akkor érezhető, amikor a tégelyből ujjunkra vesszük a krémeket: az éjszakai arckrém jóval sűrűbb, krémesebb, mint a nappali krém. Ez alól kivételt képeznek az éjszakai bőrmegújító, savas krémek, az ő szerepük a bőr felső rétegének finom leválasztása, észrevétlen, púderszerű hámlasztása.
Különbség az összetételben és a hatásban
A legfontosabb különbség a termékek összetételében rejlik. A nappali krém általában könnyedebb, az éjszakai krém intenzívebben ápoló és tápláló összetevőket tartalmaz. Ennek oka, hogy a bőr megújulása, regenerációja az éjszakai órákban a legaktívabb, a tápláló hatóanyagok ilyenkor szívódnak fel a legkönnyebben a bőrbe. Amennyiben este, lefekvés előtt bekenjük vele a bőrt, az ápoló hatás egész éjszaka érvényesül. Érdemes a krémet a nyak, és a dekoltázs bőrére is felvinni. A nappali krém ezzel szemben kevesebb tápláló, zsíros hatóanyagot tartalmaz, célja inkább a bőr védelme a környezeti hatásokkal szemben, illetve a hidratálás.
Mi a szérum?
A szérumok speciális hatóanyag koncentrátumok, melyek könnyen és mélyen felszívódnak a bőrben.
Helyettesíthető a nappali és az éjszakai arckrém szérummal?
A nappali krémek nem, hiszen a hidratálókrémek egyfajta védőréteget képeznek a bőrön, ezzel szemben a szérumok mélyen behatolnak a bőrbe és hatóanyagaik ott fejtik ki hatásukat. Zsíros bőr esetén előfordulhat, hogy kozmetikusa éjszakára csak szérum használatát javasolja, mert nincs szüksége bőrének tápláló növényi vajakra, olajokra.
A háromféle arcápoló legfontosabb tulajdonságai:
Szérum – lehelet finom textúrája révén pillanatok alatt beszívódik a bőrbe és ellátja azt aktív tápanyagokkal. Növeli a nappali krém hatását is, de nem helyettesíti azt.
Nappali krém – mélyen hidratál és védi a bőrt egész nap a külső hatásoktól. UV szűrője védelmet biztosít a napsugárzás bőröregítő hatása ellen
Éjszakai krém – víz és zsírhiányos bőrnél éjszaka különösen fontos, hogy a szérumon felül is megkapja a bőr a szükséges tápanyagokat, így az az éjszaka folyamán regenerálódik és megújul.
Hogyan használjuk a szérumokat?
Alapos arctisztítást követően a szérumot vigye fel és masszírozza be a bőrbe az arc és a nyak területén! Lencsényi mennyiségű termék elegendő, hiszen összetétele rendkívül koncentrált és könnyen eloszlatható a bőrön. Gyorsan beszívódik, így a bőr máris készen áll a nappali vagy éjszakai krém használatára, napszaktól függően.
Hogyan végezzünk egy instant, gyors otthoni kezelést?
Először is le kell tisztítani a bőrt a bőrtípusnak megfelelő tejjel, tonikkal, zselével, majd jöhet a bőr leradírozása. Ennél a lépésnél is fontos, hogy a megfelelő készítményt alkalmazzuk, és kozmetikusunk véleményét kérjük ki, hogy a GIGI Enzim peeling zseléjét, Derma Clear hámlasztó korongját, Acnon hámlasztó kendőjét vagy akár az Ester C rizs peelinget használjuk-e. A letisztított, peelingezett bőrre tegyük fel a speciális pakolásokat, melyeknek általában 10 perc a hatóideje, ezután nedves kendővel mossuk le a bőrről a maszk fel nem szívódott maradványait, és napszaknak megfelelő krémmel zárjuk ezt a gyors, instant otthoni kezelésünket, amit a bőrünk extrán meg fog hálálni!
Amire bőrünknek hetente, de minimum kéthetente szüksége van:
Radírozás arcradírokkal. A radírozással eltávolítjuk az elhalt hámsejteket, és ezzel felszínre juttathatjuk az új, ragyogó bőrt. A radírozás a tisztításnak egy alaposabb formája, amit azonban nem szabad naponta végezni, hetente egyszer viszont kifejezetten ajánlott! Egy alapos peeling (radírozás) után sokkal jobb lesz a bőr hatóanyag felszívó képessége, ezt az extra hatást érdemes kihasználni! Kozmetikai szempontból háromféle peelinget (radírt) különböztetünk meg:
Mechanikai (dörzsanyagot tartalmazó)
Biológiai (enzimet tartalmazó)
Kémiai (savat tartalmazó)
A legtöbb bőrtípusnak, nem tesz jót a mechanikai dörzsölés, ezért a kozmetikusok is egyre inkább a szalonban is, és otthonra is a kémiai, illetve az enzimes peelingek használatát javasolják.
Pakolások
Hetente vagy kéthetente kényeztessük magunkat valamiféle extra arcpakolással, maszkkal! Ahogy testünknek is időnként szüksége van extra vitaminokra, arcbőrünknek is jár a kényeztetés. Bőrtípusunknak, illetve egyéni igényeinknek megfelelően válasszunk arcpakolást, kérjük ki kozmetikusunk véleményét! Az arcpakolásokat a leghatékonyabban úgy hasznosíthatjuk, ha letisztítás és radírozás után közvetlenül visszük fel az arcbőre!
Egyéb hasznos tanácsok, melyek feltétlenül szükségesek a ragyogó és egészséges bőrhöz: